Szczegóły wydarzenia
Data:

8 czerwca

Godzina:

11:00 am

Adress

NOT Wrocław

Ul. Piłsudskiego 74

Wroclaw, Poland, 50-020

Pociąga Cię scena? Masz mnóstwo historii wartych opowiedzenia? Chcesz wystąpić z mikrofonem i się sprawdzić? A może marzysz już o pełnych stadionach i własnym TV Show? Tak czy inaczej trzeba się wreszcie do tego zabrać! „Stand up w budowie” to warsztaty komediowe skierowane do zupełnie nowych komików jak i tych wciąż zaczynających swoją przygodę ze sceną. Opierają się przede wszystkim na przedstawieniu narzędzi i technik wykorzystywanych w pisaniu materiału, jego doskonaleniu i przedstawieniu. To nie szkolenie czy wykład, ale prawdziwy warsztat – opierający się na doświadczeniu prowadzących i kreatywności uczestników.
Warsztaty składają się z 3 elementów:
1. Dzień Pierwszy (08.06.2024) Ćwiczenia na pobudzenie kreatywności Konstruowanie żartu – od standardu, przez łamanie stereotypów po humor absurdalny
Jak zmieniać pomysły w hity youtuba Sztuka improwizacji
Przegląd najgorszych błędów jakie popełniają komicy
Tips and tricks na scenie

2. Zadanie domowe i Dzień Drugi (15.06.2024)
Znasz już podstawowe zasady? To napisz w końcu swój tekst! Wyślij go do nas a przed Drugim dniem dostaniesz indywidualne uwagi i wskazówki, które będziesz mógł wykorzystać na scenie.
prezentacja tekstu praca z mikrofonem poruszanie się na scenie
interakcja z publicznością
jak radzić sobie z tremą
praca głosem

3. Występ Laureaci warsztatów będą mieli zapewnione miejsce na scenie największej i najstarszej działającej sceny Open Mic w tej części kraju – SUMO.

Prowadzącym jest Michał Juszczak – wrocławski komik z wieloletnim doświadczeniem. Z jego rad i wsparcia korzystają kolejne roczniki komików występujących w klubach i salach w całej Polsce. Do tej pory skupiał się na pracy indywidualnej, postanowił jednak poszerzyć tę formułę i wzbogacić ją o warsztaty. Michał przez lata organizował występy komików w ramach Festiwalu Wrocek i zna wszystkich w branży (przynajmniej tych, których warto znać). Członek grup improwizacyjnych, autor scenariuszy i niezliczonych materiałów w mediach społecznościowych.