Wyspy Salomona: nieodkryty skarb Pacyfiku.

Wyspy Salomona to jeden z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie krajobrazy przypominają te znane nam tylko z programów National Geographic, gdzie jeszcze żyje tradycja, a czas płynie wolno, ale na horyzoncie zbierają się już chmury zbudowane z wszechobecnego plastiku i chińskiej stali…

Archipelag Wysp Salomona, na mapie często niewidoczny, położony pomiędzy fascynującą i dziką Papuą Nową Gwineą oraz pacyficznym rajem dla turystów- Vanuatu, jest miejscem, gdzie można zobaczyć rozgwieżdżone niebo, o jakim już dawno zapomnieliśmy w tłocznej Europie. To miejsce, gdzie wulkaniczne wyspy, namorzynowe lasy, szmaragdowe laguny i tropikalne wysepki były świadkami najkrwawszych starć podczas II Wojny Światowej pomiędzy Amerykanami i Japończykami, a relikty trudnej przeszłości rozrzucone są w dżungli. To miejsce, które pozwala nabrać dystansu i zadać sobie pytanie o nasze miejsce na Ziemi.

Zapraszamy na wycieczkę!

Ania i Karol – podróżnicy i blogerzy amatorzy (www.koalified.blogspot.com), częściej z walizką w ręku niż ze stetoskopem na szyi.

Data

cze 28 2018
Zakończone!

Czas

20:00 - 22:00