Smartfon w podróży! Najlepszy aparat, który mam przy sobie

To była moja trzymiesięczna fotograficzna podróż, w którą jako profesjonalny fotograf, zabrałem ze sobą paradoksalnie tylko smartfon oraz niezbędne do niego akcesoria. I to właśnie takim zestawem fotografowałem przez całą swoją podróż, tworząc atrakcyjną fotografię, którą często w swojej jakości trudno odróżnić od tej wykonywanej aparatem systemowym.

NAJLEPSZY APARAT TO TEN, KTÓRY MA SIĘ ZAWSZE PRZY SOBIE…
Propagując tę ideę, nie mam na celu udowadniać, że tak jest, tylko pokazać, że tak może być, a wszystko jest w naszych rękach, wiedzy i doświadczeniu. Dlatego podczas spotkania podzielę się moim sposobem na tworzenie atrakcyjnej fotografii właśnie za pomocą smartfona. Opowiem o jakich zasadach pamiętam, kiedy trzymam smartfon w dłoni, kiedy chcę zrobić nim zdjęcie. Przedstawię w jaki sposób wykorzystuję potencjał urządzenia- zgodnie z ideą, że każdy aparat jest na tyle dobry, na ile jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości. Zademonstruję również mój sposób edycji zdjęć, który jest ostatnim, ale równie ważnym elementem przed publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, stronach www lub przygotowaniem do druku.

Coś o mnie 🙂
Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany: fotograf i podróżnik, propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej WWW.ODERWANY.COM, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich.

Autor książki: „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”. Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2018 i ambasador Marki ASUS w segmencie smartfonów. Często zapraszany jako prelegent na konferencjach branżowych, jako ekspert w fotografii mobilnej. Organizuje i prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne. Autor licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem. Współorganizator Opolskiego Festiwalu Podróżniczego.

Serdecznie zapraszam na spotkanie, a w wolnej chwili zapraszam na mój oderwany fanpage lub na www.instagram.com/oderwany/

Data

lip 13 2018
Zakończone!

Czas

20:00 - 22:00