Białoruś- imperium kontrastów-spotkanie autorskie

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z książką ,bo „Białoruś – imperium kontrastów” jest jednocześnie reportażem, książką podróżniczą, zbiorem zabawnych anegdot oraz błyskotliwych obserwacji socjologicznych, do których materiał został zebrany przez autora podczas czterech podróży na Białoruś, w tym dwóch rowerowych.

Jaka jest Białoruś?
Białoruś to państwo jednocześnie opiekuńcze i represyjne, w którym nieznane są problemy ze znalezieniem przedszkola dla dziecka, ale na bezrobotnych nakłada się podatek od pasożytnictwa, a z opozycją rozmawia za pomocą pałek.
Białoruś to kraj, w którym przeciętny obywatel zarabia miesięcznie równowartość 300 dolarów, na życie wydaje 400 i kolejne 100 zostawia na czarną godzinę.

Białoruś to kraj, w którym prezydent w telewizji uczy, jak się prawidłowo sadzi i zbiera ziemniaki czy remontuje dworce oraz osobiście, przed kamerami, widowiskowo zwalnia z pracy „podpadniętych” urzędników i dyrektorów.
Białoruś to kraj, w którym większość obywateli, łącznie z prezydentem, nie zna języka narodowego, a ofi cjalnym członkiem zagranicznych delegacji rządowych jest nieletni syn prezydenta.

Białoruś to nowoczesna, imponująca stolica i wsie, które niewiele zmieniły się od stu lat. • Białoruś to zarówno sowiecki skansen z wszechobecnymi pomnikami Lenina, a nawet Dzierżyńskiego, jak i kraj z fantastycznymi obiektami sportowymi dostępnymi dla każdego, kto tylko chce trenować. • Białoruś to jeden z rekordzistów w spożyciu alkoholu per capita, ale na ulicy nie spotkacie pijanego proszącego o parę groszy.
Białoruś to śmiertelnie poważni urzędnicy państwowi i wyjątkowo życzliwi dla Polaków „statystyczni Kowalscy”.
Białoruś to połączenie ognia i wody, kraj, który będziecie Państwo wspominać dłużej niż Meksyk czy Tajlandię.” jest jednocześnie reportażem, książką podróżniczą, zbiorem zabawnych anegdot oraz błyskotliwych obserwacji socjologicznych, do których materiał został zebrany przez autora podczas czterech podróży na Białoruś, w tym dwóch rowerowych.

Data

paź 20 2018
Zakończone!

Czas

17:00 - 18:00